Poziv studentima - obavijest o boravku izv. prof. dr. sc. Elene Džukeske u okviru CEEPUS programa.

U okviru CEEPUS programa, na Odjelu za klasičnu filologiju boravit će od 8. do 12. travnja 2019. god. izv. prof. dr. sc. Elena Džukeska sa Sveučilišta ''Sv. Ćiril i Metodij'' u Skoplju, čiji su glavni interes komparativna historijska gramatika, grčka dijalektologija i epigrafija. Teme predavanja usko su povezane s mikenskim jezikom i grčkom historijskom gramatikom, tako da su svi studenti grčkoga dužni prisustvovati predavanjima. Pozivamo i ostale zainteresirane na sudjelovanje. Jezik predavanja bit će prilagođen slušateljima.

Naslovi predavanja :

The evidence of the Linear B tablets for the development of the Proto-Indoeuropean *s and *sy in Greek (2 hours),

The evidence of the Linear B tablets for the influence of pronominal inflection on nominal inflection in Greek (2 hours),

The evidence of the Linear B tablets for the case syncretism of the genitive and the ablative in Greek (2 hours),

Semantics of Mycenaean genitive ‒ implications for the interpretation of the Linear B tablets (1 hour).

Sva predavanja držat će se na Odjelu za klasičnu filologiju, u glavnoj predavaonici (SK 137), u ovim terminima:

Utorak, 9. travnja 12:30 - 14

Srijeda, 10. travnja 11 - 12:30 i 13 - 13:45

Četvrtak, 11. travnja 12:30 - 14.