Izv. prof. dr. sc. Teuta Serreqi Jurić i doc. dr. sc. Maria Mariola Glavan sudjelovale su na međunarodnom znanstvenom skupu Divina: the Days of Andreas Divus from Iustinopolis koji je održan u Kopru (Slovenija) 25. i 26. travnja 2024. u organizaciji Fakulteta za humanističke studije Primorskog sveučilišta u Kopru i knjižnice Srečko Vilhar. U izlaganju naslova Cornelius Gallus Lost and Found: Traces of Cornelius Gallus in the Works of Croatian Neo-Latin Authors filololozima iz Slovenije, Poljske i Hrvatske predstavljeno je zanimljivo istraživanje s područja hrvatskog novovjekovnog latiniteta.