Djeca kao žrtve u Euripidovim tragedijama

Izvorni znanstveni rad „Djeca kao žrtve u Euripidovim tragedijama“ izv. prof. dr. sc. Sabire Hajdarević upravo je objavljen kao poglavlje u važnoj interdisciplinarnoj dvojezičnoj znanstvenoj monografiji Nova promišljanja o djetinjstvu / Dijete i prostor (Rethinking Childhood / Child and Space). Monografija je izdana u suradnji Sveučilišta u Zadru i Univerze v Mariboru, a uredili su je izv. prof. dr. sc. Katarina Ivon, doc. dr. sc. Tomislav Košta i doc. dr. sc. Donata Vidaković Samaržija. Monografija sadrži 27 znanstvenih radova, a podijeljeni su tematski u četiri cjeline: Interpretativni potencijali prostora u književnosti i kulturi, Prostorna značenja u jeziku i filmu, Duhovni, virtualni i stvarni prostori u odgoju i obrazovanju te Prostori u igri i umjetnosti.

Poglavlje izv. prof. dr. sc. Sabire Hajdarević predstavlja važan doprinos poznavanju grčke tragedije u cjelini, a fokusirano je na detaljnu analizu Euripidove narativne tehnike te oblikovanje zapleta u tragedijama čiji je glavni motiv djecoubojstvo.

Monografija je dostupna ovdje.