Festival znanosti

U sklopu ovogodišnjeg Festivala znanosti u petak 26. travnja izv. prof. dr. sc. Anita Bartulović i izv. prof. dr. sc. Sabira Hajdarević održale su zajedničko predavanje naslova „Inteligentni i manje inteligentni stari Grci“ učenicima petoga razreda Osnovne škole Šime Budinića. Fokus predavanja bio je na antičkim mitovima, i to najprije na pričama o inteligentnim i snalažljivim mitološkim likovima (Odisej, Arijadna i Penelopa), a zatim na onima koji su postali simbolima nepromišljenosti i manjka inteligencije (Mida, Tantal i Nioba). Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u diskusiji tijekom prezentacije, a potom su pokazali i zavidnu razinu znanja pri rješavanju kviza. Najuspješnije ekipe osvojile su prigodne nagrade.