Gostujuće predavanje na Međunarodnom danu grčkog jezika u Zagrebu

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana grčkog jezika koji je realiziran u suradnji s Veleposlanstvom Helenske Republike u Hrvatskoj, izv. prof. dr. sc. Teuta Serreqi Jurić održala je 9. veljače 2024. na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu pozvano gostujuće predavanje pod naslovom "Οὐκ εἴσιν ἐμὰ τὰ γράμματα: pitanje autorstva Konstantina VII. Porfirogeneta (913.‒959.)". Doc. dr. sc. Petra Matović, pročelnica Odsjeka za klasičnu filologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, govorila je o proučavanju helenističkog grčkog, a prof. dr. sc. Hrvoje Gračanin s Odsjeka za povijest i predsjednik Hrvatskog bizantološkog društva o Konstantinu Porfirogenetu u hrvatskoj historiografiji. Događaj je privukao veliki broj helenofila svih generacija.