Međunarodni dan grčkog jezika

Međunarodni dan grčkog jezika nastavnici Odjela za klasičnu filologiju Sveučilišta u Zadru Teuta Serreqi Jurić, Sanja Smodlaka Vitas, Maria Mariola Glavan i Zvonko Liović obilježili su zajedno s učenicima 3. razreda Klasične gimnazije Ivana Pavla II. i njihovom nastavnicom grčkoga Ines Rakvin. Učenici su saznali ponešto o rukopisu Vienna Dioscurides iz 6. st., jednome od najljepše ukrašenih rukopisa. Rješavajući osmosmjerke učili su grčke nazive za životinje, dok su sudjelovanjem u kvizu provjerili svoje znanje iz različitih područja vezanih za antičku Grčku. Preko materijala ostavljenih na panou učionice po svojoj će se volji upoznati s velikim centrima antičkog svijeta i s linearom B, pismom kojim se zapisivao mikenski grčki. Isti materijali ostavljeni su i na Odjelu, studentima na zabavu i pouku.