MONACORALE projekt - radionica i sastanak u Zadru

17. i 18. srpnja na Sveučilištu u Zadru održao se radni sastanak s radionicom na znanstveno-istraživačkom projektu MONACORALE - MONAsteriorum CORpus Adriaticorum et Locorum Ecclesiasticorum u kojem uz inozemne partnere sudjeluju Odjel za klasičnu filologiju i Odjel za arheologiju sa Sveučilišta u Zadru. Projekt je nastao kroz suradnju francuskih, hrvatskih i talijanskih znanstvenika koji se bave istraživanjem arhivske građe, pisanih povijesnih vrela, te crkvenim i samostanskim lokalitetima smještenima uz istarsku i dalmatinsku obalu Jadrana. Nakon izvještaja i izlaganja na sastanku radne skupine, u okviru radionice u Zadru radilo se na prikupljenim bazama podataka. Opširnije o projektu možete pročitati ovdje.