Posjeta grčkog veleposlanika

Grčki veleposlanik NJ. E. Stavros Tsiepas posjetio je 8. lipnja Sveučilište u Zadru i Odjel za klasičnu filologiju. Nakon susreta s rektoricom prof. dr. sc. Dijanom Vican, prorektoricom prof. dr. sc. Nediljkom Balić-Nižić i prorektorom izv. prof. dr. sc. Slavenom Zjalićem, u prostorijama Odjela za klasičnu filologiju na Starom kampusu susreo se s djelatnicima i studentskim predstavnicima Odjela. Nakon što mu je ukratko predstavljen rad Odjela, s grčkim veleposlanikom razgovaralo se o važnoj ulozi grčkog i latinskog jezika u današnjoj kulturi te razmotrilo različite modele buduće suradnje. Nakon toga je uslijedila posjeta Arheološkom muzeju u Zadru, Crkvi svetog Donata i Muzeju antičkog stakla, da bi susret završio premijerom kazališne predstave Aristofanovi Aharnjani iliti Savudrija koju su pred prepunom Svečanom dvoranom izveli studenti polaznici kolegija Antička kazališna radionica. Fotografije i video snimke predstave mogu se vidjeti u Foto galeriji.