Sudionici Državnog natjecanja iz latinskog i grčkog jezika na Sveučilištu u Zadru

U okviru ovogodišnjeg Državnog natjecanja iz latinskog i grčkog jezika, koje je 3. svibnja održano u Gimnaziji Vladimira Nazora u Zadru, oko 150 učenika i njihovih mentora posjetilo je Sveučilište u Zadru. Odjel za klasičnu filologiju za tu je priliku priredio prigodni program. Goste je pozdravila pročelnica Odjela doc. dr. sc. Teuta Serreqi Jurić, koja se osvrnula na osvješćivanje o važnosti antike za hrvatsku kulturnu tradiciju. Program je vodila studentica Doroteja Ivanec, a Ivana Pranjić održala je prezentaciju o Odjelu, nakon čega su učenici imali priliku sudjelovati u nekoliko edukativnih aktivnosti. Program je završio svečanom podjelom nagrada najuspješnijim učenicima.