Uspješno realiziran drugi po redu Otvoreni dan Odjela za klasičnu filologiju

Ovogodišnji Otvoreni dan Odjela za klasičnu filologiju održan je 22. siječnja 2024. na Sveučilištu u Zadru u suradnji s Odjelom za arheologiju. Učenici Klasične gimnazije Ivana Pavla II. Zadar i OŠ Petra Preradovića Zadar imali su prigodu uživati u cijelom nizu zanimljivih aktivnosti koje su profesori i nastavnici s ljubavlju osmislili kako bi ih upoznali s ljepotama antičkog svijeta (Sedam svjetskih čuda starog vijeka, Radionica pisanja na papirusu, Šetnja antičkim svijetom, Tragom antičkih bogova) te zaigrati antičke igre i sudjelovati  u kvizu znanja iz antičke civilizacije. Na kraju programa dodijeljene su nagrade Odjela najuspješnijim studentima u akad. god. 2022./2023. Zahvaljujemo našim studentima koji su nam bili izvrsni pomoćnici, a posebna zahvala ide izv. prof. dr. sc. Ivani Jadrić-Kučan s Odjela za arheologiju.